Výrobky bez dymu určené dospelým fajčiarom

Desaťročia vedeckého výskumu dokazujú, že príčinou najzávažnejších chorôb súvisiacich s fajčením sú škodlivé látky v dyme, ktorý vzniká pri horení cigariet. Vďaka vedeckým poznatkom a moderným technológiám vyvíjame bezdymové alternatívy, ktoré eliminujú proces spaľovania. Nie sú úplne bez rizika, ale sú preukázateľne lepšou voľbou ako fajčenie cigariet.

Každá zo štyroch platforiem pre nefajčiarov sa nachádza v inej fáze vývoja. Platformy 2 a 3 preto zatiaľ nie sú na trhu dostupné. Majú však jedno spoločné: všetky prechádzajú prísnym dlhodobým testovaním.

Rozsiahle klinické štúdie platformy 1 napríklad ukázali, že produkuje o 95 % menej škodlivých látok ako cigaretový dym, a preto môže potenciálne znížiť riziko chorôb súvisiacich s fajčením. Okrem toho má používanie tejto platformy výrazne menší vplyv na ovzdušie okolo vás ako cigarety a nie je zdrojom pasívneho fajčenia.

V spoločnosti Philip Morris veríme, že prostredníctvom týchto bezdymových platforiem môžeme prispieť k zlepšeniu v oblasti verejného zdravia.

 

1

Platforma 1.1

Platforma 1.1 využíva elektronický systém regulácie tepla, ktorý zahrieva tabak na oveľa nižšiu teplotu, než je teplota pri horení cigarety. Zahrievaním sa uvoľňuje aerosól obsahujúci nikotín a tabaková chuť.

1

Platforma 1.2

Platforma 1.2 využíva elektronický systém regulácie tepla, ktorý zahrieva tabak na oveľa nižšiu teplotu, než je teplota pri horení cigarety. Zahrievaním sa uvoľňuje aerosól obsahujúci nikotín a tabaková chuť.

2

Platforma 2*

Podobne ako Platforma 1 i Platforma 2 nahrieva skutočný tabak. Namiesto elektronického systému je však tepelným zdrojom nahrievania uhlíkové teleso umiestnené v jeho špičke. To vytvára teplo, ktoré sa prenáša k tabaku, a tým sa uvoľní para obsahujúca nikotín.

3

Platforma 3*

Nová platforma vytvárajúca aerosól s nikotínovou soľou, ktorá sa vytvára chemickou reakciou nikotínu so slabou organickou kyselinou.

4

Platforma 4

Platforma 4 je elektronická cigareta fungujúca na princípe odparovania e-kvapaliny obsahujúcej nikotín, a to pomocou inteligentnej technológie MESH. Na rozdiel od tradičného systému knôtu a cievky, ktorý používajú bežné elektronické cigarety, je nahrievač MESH v neustálom kontakte s e-kvapalinou v náplni, čo používateľovi zaručuje konzistentnú chuť. Inteligentné digitálne ovládače kontrolujú hladinu e-kvapaliny a v prípade, že príliš klesne, zariadenie vypnú. Táto technológia je navrhnutá tak, aby zabránila prehriatiu a spálenej chuti a zaistila, že zariadenie produkuje v priemere o 95 % menej škodlivých látok v porovnaní s cigaretami.

Pozrite si animácie nižšie a zistite, ako funguje a aké má časti Platforma 4.

Výrobky bez dymu sú určené iba pre dospelých fajčiarov, ktorí by inak pokračovali vo fajčení. Nie sú bez rizika a obsahujú nikotín, ktorý je návykový.

Naša veda
Fajčenie a nikotín