Výrobky bez dymu určené dospelým fajčiarom

Desaťročia vedeckého výskumu dokazujú, že príčinou najzávažnejších chorôb súvisiacich s fajčením sú škodlivé látky v dyme, ktorý vzniká pri horení cigariet. Vďaka vedeckým poznatkom a moderným technológiám vyvíjame bezdymové alternatívy, ktoré eliminujú proces spaľovania. Nie sú úplne bez rizika, ale sú preukázateľne lepšou voľbou ako fajčenie cigariet.

Každá zo štyroch platforiem pre nefajčiarov sa nachádza v inej fáze vývoja. Platformy 2 a 3 preto zatiaľ nie sú na trhu dostupné. Majú však jedno spoločné: všetky prechádzajú prísnym dlhodobým testovaním.

Rozsiahle klinické štúdie platformy 1 napríklad ukázali, že produkuje o 95 % menej škodlivých látok ako cigaretový dym, a preto môže potenciálne znížiť riziko chorôb súvisiacich s fajčením. Okrem toho má používanie tejto platformy výrazne menší vplyv na ovzdušie okolo vás ako cigarety a nie je zdrojom pasívneho fajčenia.

V spoločnosti Philip Morris veríme, že prostredníctvom týchto bezdymových platforiem môžeme prispieť k zlepšeniu v oblasti verejného zdravia.

 

1

Platforma 1.1

Platforma 1.1 využíva elektronický systém regulácie tepla, ktorý prostredníctvom nahrievacej čepele nahrieva tabak na oveľa nižšiu teplotu, než je teplota pri horení cigarety. Nahrievaním sa uvoľňuje aerosól obsahujúci nikotín a tabaková chuť.

1

Platforma 1.2

Platforma 1.2 využíva elektronický systém regulácie tepla, ktorý prostredníctvom indukčného nahrievania nahrieva tabak na oveľa nižšiu teplotu, než je teplota pri horení cigarety. Nahrievaním sa uvoľňuje aerosól obsahujúci nikotín a tabaková chuť.

2

Platforma 2*

Podobne ako Platforma 1 i Platforma 2 nahrieva skutočný tabak. Namiesto elektronického systému je však tepelným zdrojom nahrievania uhlíkové teleso umiestnené v jeho špičke. To vytvára teplo, ktoré sa prenáša k tabaku, a tým sa uvoľní para obsahujúca nikotín.

3

Platforma 3*

Nová platforma vytvárajúca aerosól s nikotínovou soľou, ktorá sa vytvára chemickou reakciou nikotínu so slabou organickou kyselinou.

4

Platforma 4

Platforma 4 je elektronická cigareta fungujúca na princípe odparovania e-kvapaliny obsahujúcej nikotín, a to pomocou inteligentnej technológie MESH. Na rozdiel od tradičného systému knôtu a cievky, ktorý používajú bežné elektronické cigarety, je nahrievač MESH v neustálom kontakte s e-kvapalinou v náplni, čo používateľovi zaručuje konzistentnú chuť. Inteligentné digitálne ovládače kontrolujú hladinu e-kvapaliny a v prípade, že príliš klesne, zariadenie vypnú. Táto technológia je navrhnutá tak, aby zabránila prehriatiu a spálenej chuti a zaistila, že zariadenie produkuje v priemere o 95 % menej škodlivých látok v porovnaní s cigaretami.

Pozrite si animácie nižšie a zistite, ako funguje a aké má časti Platforma 4.

Výrobky bez dymu sú určené iba pre dospelých fajčiarov, ktorí by inak pokračovali vo fajčení. Nie sú bez rizika a obsahujú nikotín, ktorý je návykový.

Naša veda
Fajčenie a nikotín